Yerleşke

Yerleşke

 

Üniversitenin Kaliningrad ve Arnavutlukta bulunan 34 eğitim tesisi ve yurdu vardır. Türkiye' de İzmir Urla ilçesinde 118 dönüm üzerine 6 adet fakülde yapımı için Türkiye Cumhuriyeti devleti ile anlaşma sağlanmış olup, 2022 Kasım ayında Fakültelerin yapımı biteceği öngörülmüştür.

Yerleşke

Kant  Üniversitesi, Rusya Federasyonu'nun batısındaki bölgesel merkez olan Kaliningrad'da yer almaktadır. Kaliningrad, Avrupa devletleriyle sıkı kültürel ve eğitimsel bağlantıları olan büyük bir liman kenti olan Rusya için stratejik bir ilgi alanıdır. IKBFU bugün Rusya'nın en batı bölgesinin en büyük eğitim, bilim ve kültür merkezidir.
IKBFU'nun Kampüsü, şehrin her yerinde birkaç mini kampüsten oluşur. Örneğin, Beşeri Bilimler Enstitüsü ve Eğitim Enstitüsü'ne ait Chernishevskogo Caddesi'ndeki mini kampüs, Kaliningrad'ın tarihi kesiminde yer almaktadır. Mini kampüste iki eğitim tesisi, bir yurt ve bir spor tesisi bulunmaktadır.

Antreman tesisleri

Tüm eğitim tesislerinde modern ve tam donanımlı sınıflar, bilgisayar sınıfları, kütüphaneler, etüt salonları ve mini kafe bulunmaktadır. Üniversitenin her enstitüsünde eğitim ve bilimsel faaliyetler için yeterli derslik bulunmaktadır. Derslik, uygulamalı eğitim için derslikler ve fen laboratuvarları bulunmaktadır. Ayrıca, güncel donanım ve yazılımlara sahip bilgisayar laboratuvarları, öğrenciler ve öğretim görevlilerinin kullanımına açıktır. Tıp öğrencilerinin eğitiminde önemli bir aşama, simülasyon merkezi temelinde gerçeğe yakın koşullara daldırmadır.

 

ders sınıfı

ders sınıfı

Bilim Laboratuvarı

Bilim Laboratuvarı

 

Yurtlar

Üniversitenin 7 öğrenci yurdu, çeşitli konaklama seçenekleri sunar, farklı konfor seviyeleri ve öğrencilerin üniversitenin spor tesislerine ve enstitülerine ulaşmak için kat etmesi gereken mesafe. Üniversitenin politikasına göre öğrenciler, öğrencinin ders aldığı enstitüye en yakın yurtta kalır. Bu nedenle üniversite, öğrencilerin zamandan tasarruf etmeleri ve kendilerini olabildiğince rahat hissetmeleri için çaba göstermektedir. Aynı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler, birbirlerini destekleyebilmeleri ve kültürel gelenek ve göreneklerini korumaya yardımcı olabilmeleri için bir araya yerleştirilmiştir.

Yurtlar

YAPI

Şu anda yapım aşamasında olan beş yurt daha var ve ilki 2021'de inşa edilecek. Kaliningrad'ın bu bölümünde zaten üç yurt var ve beşi daha tamamlandığında burası IKBFU'nun 1500 öğrencisiyle “öğrenci bölgesi” olarak anılacak. burada yaşıyor.

GÜVENLİK

Üniversite yönetimi, öğrencilerin ve personelin güvenliğine çok dikkat ediyor: giriş sistemi, tüm tesislere erişim kontrolünün yanı sıra sürekli olarak yükseltiliyor. Kaliningrad'da özellikle bölgeden olmayan öğrencilerin kendilerini güvende hissetmeleri için tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.

Spor tesisleri

Üniversitede kapalı spor tesisleri (yüzme havuzu, fitness merkezleri ve spor salonları), açık hava tesisleri ve stadyum bulunmaktadır. Açık hava tesisleri, öğrencilerin hem üniversite eğitiminin bir parçası olarak hem de boş zamanlarında spor yapabilmeleri için eğitim gördükleri ve yaşadıkları yerlere yakın konumlandırılmıştır.

Spor Merkezi

Kaliningrad, 14 A. Nevsky, st.,

Basketbol, ​​voleybol, futbol. 6 kulvarda yüzme havuzu (25 m), spor salonu, masa tenisi salonu, satranç kulübü, koreografi odası, “Kardiyo salonu” (yoga, fitness, ritmik jimnastik, aerobik salonu).

Spor salonu

Kaliningrad, 56a Chernyshevsky caddesi.

Jimnastik, akrobasi, ritmik jimnastik, kendini savunma, göğüs göğüse dövüş ve sambo dövüşü salonu. Spor yapmak için spor salonu (voleybol, basketbol, ​​badminton).

Kaliningrad, 23 General Sommer st.

Ritmik jimnastik, aerobik, amigo kızlar için spor salonu. Güç sporları için spor salonu, güç kaldırma.

Kaliningrad, 2 Zoologicheskaya caddesi.

Ritmik jimnastik, fitness, aerobik için spor salonu. Oyun sporları (basketbol, ​​voleybol) ve genel beden eğitimi için spor salonu.

Kaliningrad, 57 General-Teğmen Ozerov st.

Spor yapmak (flobol, basketbol, ​​voleybol) ve genel beden eğitimi için bir spor salonu.

Çok fonksiyonlu açık alan

Kaliningrad, 56a Chernyshevsky caddesi.

Spor yapmak için spor sahası (voleybol, basketbol, ​​futsal).

Kaliningrad, 14b A. Nevskogo st.

Spor yapmak için spor sahası (voleybol, basketbol, ​​futsal).

Dış mekan

Kaliningrad, 14b A. Nevskogo st.

Plaj sporları için açık hava tesisi, egzersiz için bir açık hava tesisi – sokak jimnastiği ve kuvvet antrenmanı için spor sahası ve “Engel sahası” açık hava tesisi: taktik ve özel egzersizler için spor sahası.

Kaliningrad, 14 A. Nevskogo st.

Petank oynamak için açık hava tesisi

Kaliningrad, 57 General-Teğmen Ozerov st.

Spor yapmak (futbol, ​​futsal, rugby), genel beden eğitimi için Stadyum «Kantiana Arena».


IKBFU şu anda üniversite binalarını bir araya getirme fikriyle yeni bir Kampüs konsepti geliştiriyor - eğitim kolaylıkları, kütüphaneler, idari binalar ve spor tesisleri. Yeni Kampüs, ekoloji ve enerji tasarrufu konusundaki modern trendlere uygun olarak inşa edilecek. Üniversitenin gelecekteki nesnelerinin tasarım eskizlerini sunuyoruz